Champions League cu liga lu’ Mitica

16 08 2007

Steaua BucurestiCum sa nu te enervezi cand vezi ca Steaua, baah, STEAUA face un amarat de 2-2 cu Bate Borisov. Se duc pe stadionul comunal de langa Minsk, in inima comunismului democratic si in fata unui stadion de 5.000 de spectatori fac egal. si cica e rezultat bun. Spunea la un moment dat Marian Iancu despre Cosmin Olaroiu ca ar fi antrenor de locurile 3-4, ei bine parerea mea este ca Hagi este antrenor de locurile 5-6.

Dinamo BucurestiCealalta echipa a noastra in Champions League …. alo, Mitica ? ce drac! Mai mult te enervezi la meciul ala. Italienii au 2 jucatori afara cu rosu, si tot ei sunt peste noi. Juma de ora din prima repriza mingea din doua pase ajungea la italieni, daca a trecut de vreo 5 ori + golul lui Danciu mijlocul terenului. In repriza a doua mi-a si fost rusine, italienii era peste cainii din Stefan cel Mare (oare caini o fi o metafora pentru soricei?) de parca erau 20-5, nu 8-10 in teren. Despre arbitru, ce mai poti sa spui cand da orice atingere lovitura libera pentru Lazio, si galbene din buzunar de parca ar manca pufuleti.